Pomoc. Najczęściej zadawane pytania (FAQ) | Info.SMS
Rejestracja, wyrejestrowanie oraz otrzymywanie informacji SMS z usługi Info.SMS jest całkowicie bezpłatne.
Najprostszym sposobem rejestracji, jest wypełnienie formularza elektronicznego znajdującego sie na stronie https://sms.pawlow.pl w zakładce "Zarejestruj". Można się również zarejestrować wypełniając formularz papierowy, dostępny u sołtysa lub Urzędzie Gminy w Pawłowie.
Numer PESEL jest niezbędny z kilku powodów. Głównym powodem jest fakt, iż chcemy wysyłać Ci tylko takie powiadomienia, którymi będziesz zainteresowany. Numer PESEL pozwala nam okreslić Twój wiek oraz płeć. Dlatego jeżeli jesteś mężczyzną, nie otrzymasz powiadomień np. o badaniach mammograficznych. Numer PESEL będzie również potrzebny jeżeli będziesz chciał zrezygnować z usługi. Pozwoli nam to zweryfikować, czy faktycznie to Ty chcesz z usługi zrezygnować.
Limit miejscowości wprowadziliśmy ze względu na Państwa wygodę. Nie chcemy, aby otrzymywali Państwo informacje dotyczące miejscowości, w których Państwo nie mieszkacie. Za pomocą systemu rozsyłane będą informacje np. o odbiorze odpadów komunalnych, w skali gminy (licząc SMS-y dla wszystkich miejscowości) będzie to ok. 70 smsów miesięcznie. Nie chcemy zaśmiecać Państwa telefonów niechianymi informacjami.
Wiadomości SMS w usłudze Info.SMS Gminy Pawłów rozsyłane są losowo z czterech numerów telefonów: 517 948 290, 517 955 219, 501 217 299 i 501 217 799. Zalecamy zapisanie podanych numerów w książce telefonicznej.
System z założenia ma charakter informacyjny. Udzielenie odpowiedzi nie jest konieczne, ale jest możliwe. Komunikacja zwrotna odbywa się również poprzez SMS. W takim przypadku należy liczyć się z kosztami zwiazanymi z wysyłką zwykłych SMS-ów (wg taryfy operatora).
System Info.SMS obsługuje wyłącznie numery telefonów komórkowych. Wnioski rejestracyjne złożone na numery stacjonarne będą odrzucane.
Zrezygnować z usługi można na kilka sposobów: wypełniając formularz elektroniczny znajdujący się na stronie https://sms.pawlow.pl w zakładce "Wyrejestruj" lub wypełniając formularz papierowy dostępny w Urzędzie Gminy w Pawłowie.

© 2016-2021 Urząd Gminy w Pawłowie. Autor: Piotr Maj